Technical Support and Digital Marketing

Πλήρης απασχόληση
Αθήνα
Posted 5 έτη ago

job_Hiring

Ποιοί είμαστε

H Just in Time – Digital Agency ιδρύθηκε το 2007 με έδρα την Αθήνα.

Είμαστε μια κορυφαία και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία στον χώρο του Web Development και του Digital Marketing με μεγάλο πελατολόγιο από όλους τους κλάδους και από όλα τα μεγέθη εταιρειών.

Ο κύριος στόχος μας είναι να προσαρμοζόμαστε συνεχώς στις νέες τεχνολογίες και να αναπτύσσουμε καινοτόμες στρατηγικές με σκοπό την εφαρμογή βέλτιστων πρακτικών που εγγυούνται την επιχειρηματική επιτυχία των πελατών μας.

Το 2014 η Just in Time ήταν από τις πρώτες επιλεγμένες εταιρείες στην Ελλάδα που πιστοποιήθηκε από την Google και λειτουργεί ως επίσημος συνεργάτης της έως σήμερα.

Η θέση που θέλουμε να καλύψουμε περιλαμβάνει τα παρακάτω πεδία εργασιών.

1. Να έχετε βασικές γνώσεις σε διαχειριστικό περιβάλλον server (Cpanel, Plesk) καθώς και βασικές γνώσεις από προγράμματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (Microsoft Outlook, Live Mail, Mozilla Thunderbird) έτσι ώστε να εξυπηρετεί το πελατολόγιο της εταιρείας στις ανάγκες και στα προβλήματα που παρουσιάζονται στα e-mails τους

2. Να έχετε βασικές γνώσεις από τις διαφημιστικές πλατφόρμες Google Ads, Facebook & Instagram Ads έτσι ώστε να μπορέσετε σταδιακά να αναλάβετε κάποια διαφημιστικά accounts των πελατών της εταιρείας.

Βασικές αρμοδιότητες που θα έχει ο υποψήφιος είναι:

  • Συνεργασία με την ομάδα Web Development για θέματα Domain Names & Web Hosting σε έργα πελατών.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την αντιμετώπιση προβλημάτων στην φιλοξενία των site και των email τους.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και καταγραφή ή προώθηση τους στον αρμόδιο.
  • Συνεργασία με την ομάδα Digital Marketing σε θέματα διαφήμισης (Προϊόντα της Google και Κοινωνικά δίκτυα) καθώς και την δημιουργία Reports.

Τι προσόντα χρειάζονται:

Υποχρεωτικά:

  • Γνώση / χρήση WHM & Cpanel (Hosting Setup & Support)
  • Κατανόηση / διαχείριση DNS Records
  • Γνώση Email Setup & Support (POP3, IMAP & SMTP)
  • Εξοικείωση με Google Ads & Facebook – Instagram Ads
  • Πολύ καλό επίπεδο Αγγλικών (Σε προφορικό και σε γραπτό λόγο)
  • Άριστη επικοινωνία και αντίληψη
  • Ικανότητα συνεργασίας και ομαδικού πνεύματος
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση με συνέπεια στα χρονοδιαγράμματα